czwartek, 20 marca 2014

Wiosna, ach to Ty!

Mam wrażenie, że tegoroczna wiosna przyszła dużo wcześniej niż powinna. Lubię zimę i nie przeszkadza mi chłód, na który zazwyczaj narzeka większość ludzi dookoła. Nie widzę w tym sensu, bo przecież nie mogę zmienić pór roku. Jednak cieszę się, że wiosna rozpoczęła się wcześniej, niż później. Uwielbiam ten dzień, kiedy już nie muszą chować dłoni w kieszeniach ciepłego płaszcza. Dzień, w którym po raz pierwszy w roku czuć ciepłe powietrze :) Uwielbiam ten moment, wtedy od razu chce się bardziej. Żeby zachować prawa natury ten dzień powinien nadejść dzisiaj - 20 marca, czyli pierwszego dnia wiosny*. I dzisiaj też jest pięknie! Jeśli jeszcze ktoś dzisiaj nie wyszedł z domu (w co wątpię, bo jest po 15), to zachęcam. Cudne słońce i lekki wiaterek (przynajmniej u mnie :) to idealna pogoda na pierwszy prawdziwie wiosenny spacer. Życie od razu stanie się piękniejsze. Idźcie na ten spacer, chociażby do sklepu po świeże warzywka czy owoce i zróbcie sobie małą, oczywiście wiosenną ucztę. Spacer + zdrowy posiłek = dobre samopoczucie :) 

No właśnie - dobre samopoczucie. Zacznijcie o siebie dbać, pogoda naprawdę temu sprzyja. Wiosna jest piękna i fajnie też jest czuć się pięknie. Jak to zrobić?
* mniej kawy, więcej wody (z cytryną lub innymi owockami),
* mniej siedzenia, więcej chodzenia (wyjście z autobusu przystanek wcześniej to dobra opcja!),
* więcej aktywności fizycznej - wymówka 'za zimno! za ciemno!' już nie przejdzie,
* zdrowe posiłki - świeżutkie, dorodne warzywa i owoce czekają na was na targu za rogiem.
To kilka prostych, rzekłabym, że wręcz banalnych rad, o których (podobno) każdy pamięta. No właśnie pamięta, a się nie stosuje. Jak już wspomniałam - WIOSNA SPRZYJA ZDROWIU i warto o tym pomyśleć podczas planowania kolejnego dnia :)

Każdy z nas powinien czuć się pięknie podczas każdej pory roku, ale wiosna mobilizuje najbardziej.
Ja zaraz wychodzę na spacer, a Ty?

Pauline.

* tak naprawdę to już sama nie wiem, kiedy jest ten pierwszy dzień wiosny, 20 czy 21 marca? :) właśnie wyczytałam, że ponoć równonoc wiosenna jest dzisiaj i dlatego dzień wcześniej niż zwykle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz