sobota, 8 lutego 2014

Za co lubię Olympic Games.

Igrzyska Olimpijskie to impreza sportowa, na którą czeka cały świat. Piękne otwarcie, codziennie emocjonujące zawody, skupisko najlepszych sportowców na świecie. Podczas Igrzysk potrafię całymi dniami gapić się w telewizor, autentycznie (teraz w tle leci łyżwiarstwo szybkie :).

Dlaczego to robię? Uwielbiam kocham sport. Uwielbiam patrzeć na młodych sportowców dopiero rozpoczynających karierę, dla których nawet jeden start olimpijski jest czymś najważniejszym w życiu. Uwielbiam patrzeć na starych wyjadaczy, którzy zaliczyli niejedną taką imprezę i nadal im się chce. Młodzi czy już doświadczeni - nieważne, pasja, którą widać w ich oczach jest czymś wyjątkowym. Codziennie walczą ze swoimi słabościami, często poświęcając temu całe życie. Możliwe, że wiele przy tym tracą, ale zyskują coś innego - hart ducha, pokorę, siłę, możliwość spełnienia marzeń, a ostatecznie sukces.

Poza tym oglądając Igrzyska widzę też świetną organizację (tak wiem, że o rosyjskiej organizacji i warunkach krążą już legendy) i doceniam trud, jaki został w to włożony. Niełatwo jest sobie wyobrazić logistyczną stronę takiej imprezy. W  jedno miejsca zjeżdżają się ludzie z całego świata - sportowcy, trenerzy, sztab, dziennikarze, kibice... Wszystkimi trzeba się zająć. Mnóstwo spraw na głowie, praca na najwyższych obrotach. Osobiście bardzo to podziwiam i szanuję.

Nad tą imprezą można by się długo rozwodzić, ale po co? Wystarczy, że napiszę, iż Igrzyska Olimpijskie to dla mnie krew, pot, łzy, szczęście, radość, zawód, piękno, smutek, siła, pokora, walka, zwycięstwo, miłość, spełnienie, pasja, sukces. Kumulacja wszelkich możliwych emocji i to jest najpiękniejsze.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, dzięki czemu jesteście szczęśliwi? Dzięki czemu odczuwacie wyjątkowe emocje, których nawet nie da się opisać? Czym jest dla Was pasja, sukces? Co robicie, aby móc powiedzieć, że czujecie się spełnieni? Dajcie znać, miłej soboty!

2 komentarze:

 1. Nie jestem wielką fanką sportu (poza siatkówką), a jednak Igrzyska Olimpijskie oglądam z przyjemnością. Niektórych transmisji po prostu nie da się oglądać bez wielkich emocji :)
  PS. Nie mogę się doczekać kolejnych skoków :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie to najbardziej lubię w Igrzyskach, że osoby nie zainteresowane sportem i tak oglądają tę imprezę! :) A skoki... Myślę, że cała Polska czeka na następny konkurs. Złoty medal Stocha to jeden z najpiękniejszych momentów polskiego sportu, jakie dane mi było zobaczyć.

   Usuń